adidas tubular adidas yeezy adidas gazelle adidas schuhe new balance nike air force adidas zx flux nike air max 90 asics schuhe nike air max adidas nmd adidas superstar converse schuhe nike air max thea adidas stan smith nike air max 2016 nike huarache adidas ultra boost nike free

Özkan Eroğlu
 
Ana Sayfa  |  Özgeçmiş ve Faaliyetler  |  Yazılar  |  Duyurular  |  İletişim
 
  BU TOPLUM İLERLEMEK İSTEMİYOR 3

 

1996 yılında Gazeteci Metin Göktepe katledildiğinde Uludağ Üniversitesi’nde çalışıyordum ve bu olay beni derinden sarsmıştı. Ardından hemen Evrensel Gazetesi’nde yazmaya başlamıştım. Gazete kapatılıp Günlük Emek adıyla çıktığında da yazmaya devam etmiştim. Böyle bir girişi neden yaptım? 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan çok kötü bir senaryolu sözde darbe girişimi olarak nitelenen tuhaflığın, bu ülkenin nasıl bir zihin düzeyiyle yönetildiğini ve kendimin de ister istemez bu yönetim altındaki vatandaşlardan biri olduğum gerçeğiyle yüzleşmemden ötürü, beni bir kez daha derinden sarstı. Sarsılma nedenim, varımla yoğumla toplumumun gelişmesine kendini adadığını düşünen biri olarak, zihin, zekâ düzeyi ne yazık ki oldukça geri bir yığınla, güruhla bu topraklarda beraber yaşamaya mecbur kalmış olmam. Biliyorum, benimle aynı kaderi paylaşan birçok insan var. Fakat bu insanlar ellerine satır, balta, bıçak alacak insanlar değil. Evet, birkaç gündür yazdığım dizi yazıların başlığı “Bu toplum ilerlemek istemiyor”. Aynı gemideyiz umudunu yitirme diyenlerden, umut fakirin ekmeği arabeski ile meseleyi karşılayan arkadaşlarım var. Fakat ben yine de bu toplumun çoğunluk dahilinde ilerlemek istemediğini düşünüyorum, var olan yettiği kadar, hatta daha bile geri olabilir her şey. Azınlığın da rahatını bozup bir işe örgütlenip girişebilmekten uzak olduğunu düşünüyorum. İşte meselenin kilit noktası burası; çöz, çözebilirsen bu kilidi.

18.07.2016        


 
 
Copyright © 2005-2013 ozkaneroglu.com - Sitenin yayın hakları Özkan Eroğlu’na aittir. Kaynak göstermek şartı ile alıntı yapılabilir.