adidas tubular adidas yeezy adidas gazelle adidas schuhe new balance nike air force adidas zx flux nike air max 90 asics schuhe nike air max adidas nmd adidas superstar converse schuhe nike air max thea adidas stan smith nike air max 2016 nike huarache adidas ultra boost nike free

Özkan Eroğlu
 
Ana Sayfa  |  Özgeçmiş ve Faaliyetler  |  Yazılar  |  Duyurular  |  İletişim
 
  BOŞUNA DEĞİLMİŞ…

 

Türkiye ilerlemek istemiyor deyip de, birbiri ardınca görüşlerimi sıralamakta ne kadar haklı olduğum anlaşılıyor. Ülke genelinde üç aylık OHAL (Olağanüstü Hal) ilan edilmesi, bence var olan hükümetin güçsüzlüğünün ve böyle bir ortam yaratarak bazı şeyleri, dümen kendine, daha rahat idare etmek isteğinin açık göstergesi. Tabi böyle bir kararın ilerlemek isteyen bir toplumda işi olabilir mi? Olmaması lazım. Aslında mesele OHAL’den ziyade, OHAL’in nasıl uygulanacağıdır. İnsan hakları ihlal edilmeden, gözaltına alınanlara eziyet çektirmeden, kayırma yapmadan vb. ahlak değerlere uyarak yapılacaksa, devlet yetkililerimizin bir bildiği var deyip, çoğu insan sineye çekecektir. Doğrusu benim Türkiye’de OHAL’in doğru bir şekilde uygulanacağına dair inancım yok ne yazık ki. Fransa’da da OHAL var deniliyor. İlerlemiş bir ülkede neyin nasıl olacağı, kanunlara ve insan haklarına bağlı olduğundan, orada uygulamanın büyük yüzdeyle doğru gerçekleştirileceğine inancım büyük. Diyoruz ki, Türkiye’deki OHAL birilerinin yaptığı yanlışın faturasını gene topluma kesmesi, var olan gündemin (15 Temmuz 2016 öncesi) değiştirilmek istenmesinden başka bir şey değilmiş gibi görünüyor.

PS. Bir de kontrol edilmesi zor, yasa ve ahlakta sınır tanımadan yaşayan ülkenin çoğun eğitimsiz kesimini de kontrol altında tutmak için bir yöntem OHAL.

 

21.07.2016        


 
 
Copyright © 2005-2013 ozkaneroglu.com - Sitenin yayın hakları Özkan Eroğlu’na aittir. Kaynak göstermek şartı ile alıntı yapılabilir.