adidas tubular adidas yeezy adidas gazelle adidas schuhe new balance nike air force adidas zx flux nike air max 90 asics schuhe nike air max adidas nmd adidas superstar converse schuhe nike air max thea adidas stan smith nike air max 2016 nike huarache adidas ultra boost nike free

Özkan Eroğlu
 
Ana Sayfa  |  Özgeçmiş ve Faaliyetler  |  Yazılar  |  Duyurular  |  İletişim
 
  AYNI VE AYRI

 

İki öznenin aynı veya ayrı olması, argümanlı veya argümansız tartışmalı bir konudur. Biri diğeri, diğeri de biri olabilir veya olmayabilir. Arada bir de rol yapma söz konusuysa eğer, durum daha da ilginçtir deme noktasına gelinir. Tarihte birçok özne belli konulara yaklaşımları gereği aynı veya ayrı konumlanmıştır denebilir. Aslında dile getirmek istediğim öznelerin nesnelere göre nasıl hareket edip etmediği durumudur. Varlık’tan özneye, oradan nesneye ulaşan bir durum söz konusuysa, aradaki özne’nin aradaki durumunu göz ardı etmesi veya etmemesi, nesnenin durumunu değiştirip dönüştürebileceği gibi, varlık’ın etkinlik sahası hakkında bilgi verecek bir durum da yaratabilir. Burada varlık olarak, piramidin en üst noktası işaret ediliyor olabileceği gibi, piramidin inşasında etkin olan herhangi noktalardan biri de işaret ediliyor olabilir. Burada varlık bile aynı ve ayrı düşebilecek duruma geliyorsa, öznelerin de aynı ve ayrı düşmesi normal bir durumdur ve her ikisinin yüzde elli ihtimalle varlıklarını tescil ettikleri de vurgulanabilir. O zaman iki özne, yarı yarıya bir ihtimalle aynı veya ayrı olma durumuna sahiptir. Fakat bu bıçak sırtı bir olaydır, biri diğerinin sınırını her an delip onun coğrafyasına girebilir. Bu açıklamalar ışığında bugünler açısından ülkemizdeki olaylara, olayların gelişmelerine bakılabilir.

28.07.2016        


 
 
Copyright © 2005-2013 ozkaneroglu.com - Sitenin yayın hakları Özkan Eroğlu’na aittir. Kaynak göstermek şartı ile alıntı yapılabilir.