adidas tubular adidas yeezy adidas gazelle adidas schuhe new balance nike air force adidas zx flux nike air max 90 asics schuhe nike air max adidas nmd adidas superstar converse schuhe nike air max thea adidas stan smith nike air max 2016 nike huarache adidas ultra boost nike free

Özkan Eroğlu
 
Ana Sayfa  |  Özgeçmiş ve Faaliyetler  |  Yazılar  |  Duyurular  |  İletişim
 
  BAKALIM DÜNYA NE OLACAK?

Almanya’da yaşayan bir dostumla yazışıyordum. Almanya’da özellikle Türkiye’deki hükümete ve Cumhurbaşkanına, karşı duran-tepki veren yazıların basında çıkmaya devam ettiğini, televizyondaki yayınların da bu doğrultuda olduğunu ifade etti. Ayrıca bir yayın özgürlüğünün de olmadığını ekledi. Ciddi bir İslam fobisinin varlığına da dikkat çekti ki, bu on yıllardır Almanya’da zaten vardı; demek ki iyice hortladı. Almanya’nın da gitgide Amerika politikası güden bir hal aldığını, dahası bir Amerikan modeli yaşamın Almanya’da adeta dayatıldığını söyledi. Ayrıca Alman burjuvasının da yok olmaya başlamasının da ciddi bir tehdit olabileceğini vurguladı. Halkın büyük bir kısmının yoksulluk çektiğini, Euro para birimiyle beraber gelirin yarı yarıya azaldığını, giderin ise iki katına çıktığını ifade etti. Modern aile yapısı yutturmacası, anne ve baba bütün gün işte, çocuklar ise kreşte veya okulda mantığınınsa uyuyan ve borçlandırılan bir toplum yarattığının altını çizdi. Türkiye’de de hemen hemen benzer durum söz konusu. Amerika tehlikesi bütün dünyayı sarmış durumda. Bütün her yer Amerikan ideolojileri doğrultusunda ve ondan ötürü birbirine benzemeye başladı. Bu üniform toplum yapıları, kendi içlerinde faşist algıları da bir süre sonra getirecektir. Nitekim durum malum. İnsanın çoğaldığı bir dünyada kirlenme kaçınılmaz. Dünyada strateji belirleyen güçlerin, insanların bu çoğalmasına karşı acımasızca oyunlarını arttıracağı ise neredeyse kesin gibi.  

30 Temmuz 2016 (*) can batukan, anima-lizm, ist, altıkırkbeş, 2016, s. 19.        


 
 
Copyright © 2005-2013 ozkaneroglu.com - Sitenin yayın hakları Özkan Eroğlu’na aittir. Kaynak göstermek şartı ile alıntı yapılabilir.