adidas tubular adidas yeezy adidas gazelle adidas schuhe new balance nike air force adidas zx flux nike air max 90 asics schuhe nike air max adidas nmd adidas superstar converse schuhe nike air max thea adidas stan smith nike air max 2016 nike huarache adidas ultra boost nike free

Özkan Eroğlu
 
Ana Sayfa  |  Özgeçmiş ve Faaliyetler  |  Yazılar  |  Duyurular  |  İletişim
 
  PLASTİK ALGIYI ŞİİRE YAKLAŞTIRMAK...

 

Plastik algıyı şiire yaklaştıranların kaybettiğini, kaybetme nedenlerinin de meseleyi kırılganlaştıran, dahası, plastik olanda yeni bir dilden uzaklaştıran, işi belli cümle ve tümceler etrafında dolaşmaya neden olan bir sözlüğe hapis ve buradan hareketle tekrara-eylemde ve sonuçta tekrara- düşmeye, ele alınan işin sahibini ittiğini söylemeliyim. Yeknesaklaşan ve gittikçe sakilleşen bir durum ortaya çıkmaktadır yani, en önemlisi de "efekt"lerin kaldıramayacağı, onların onurunu kıran bir yere doğru yuvarlanma söz konusudur... Bunun zararlarına dada ve sürrealizm işaret etmişti. Buna rağmen aynı hatalara düşen sanat yaptığını zannedenlerimizi görünce, sanat tarihinden nasıl bihaber olduklarını da anlamış oluyor, o gayretlerin neden evrenselleşemediğini daha da iyi anlıyorum.


02.10. 2016        


 
 
Copyright © 2005-2013 ozkaneroglu.com - Sitenin yayın hakları Özkan Eroğlu’na aittir. Kaynak göstermek şartı ile alıntı yapılabilir.