adidas tubular adidas yeezy adidas gazelle adidas schuhe new balance nike air force adidas zx flux nike air max 90 asics schuhe nike air max adidas nmd adidas superstar converse schuhe nike air max thea adidas stan smith nike air max 2016 nike huarache adidas ultra boost nike free

Özkan Eroğlu
 
Ana Sayfa  |  Özgeçmiş ve Faaliyetler  |  Yazılar  |  Duyurular  |  İletişim
 
  AL SANA BİR KİTAPÇIK, BEN DE SANA VEREYİM BİR REKTÖRLÜK MASALI

Milli Savunma Üniversitesi’nin başına televizyonların popüler vakanüvisti (Osmanlı İmparatorluğu döneminde, zamanın olaylarını saptayıp ve de padişahın bakışına göre yönlendirerek tarihe geçirmekle görevli devlet tarihçisi) Erhan Afyoncu atanmış; Cumhurun başkanı tarafından. Nitelikli meslektaşlarının yanında nasıl da yetersiz kaldığını biliyoruz; çeşitli vesilelerle Afyoncu’nun. Üniversiteler o ve onun gibi öğretim elemanlarıyla dolduruldu ne yazık ki. Bu yılın okul açılışlarında dağıtılan ve senaryo olduğu açıkça belli olan, günkü hükümetin önce kalkışma, daha sonra da darbe olarak nitelediği 15 Temmuz olayı, “15 Temmuz 2016, Türkiye’yi Darbe İle İşgal Teşebbüsü” isimli kitapçıkta Erhan Afyoncu tarafından kaleme alınmış. Sonrasında da al sana bir kitapçık, ben de sana vereyim bir rektörlük masalı. Masal diyorum, bu tip şeyler hakikaten bir masaldır, kazanım elde eden için uçucu, değmez, pembe bir rüyadır. Adam için tarihçi seferber ediliyor, filmi yapılıyor, bütün bunlar 1930-40 arası Almanya’sında olup biten sosyokültürel hareketleri ne de çok anımsatıyor. Yine dönüp dolaşıp “bal tutan parmağını yalar” sözüne geliyoruz. Daha önceki yazılarımda bu sözden ne kadar nefret ettiğimi çeşitli vesilelerle vurgulamıştım. Gelecek kuşaklara böyle bir hadsiz Türkiye bırakmakta hiçbir sakınca görmeyen bugünkü devlet sorumluları, unutmasınlar ki yarınları baltaladıkları gibi, kendilerini de tarihin karanlık dehlizlerine atmaktadırlar yaptıkları ve uygulamalarıyla.

05.10.2016

         


 
 
Copyright © 2005-2013 ozkaneroglu.com - Sitenin yayın hakları Özkan Eroğlu’na aittir. Kaynak göstermek şartı ile alıntı yapılabilir.