adidas tubular adidas yeezy adidas gazelle adidas schuhe new balance nike air force adidas zx flux nike air max 90 asics schuhe nike air max adidas nmd adidas superstar converse schuhe nike air max thea adidas stan smith nike air max 2016 nike huarache adidas ultra boost nike free

Özkan Eroğlu
 
Ana Sayfa  |  Özgeçmiş ve Faaliyetler  |  Yazılar  |  Duyurular  |  İletişim
 
  ALIMLAMA

Alımlama. Yani anlayarak kabul etme, toplumumuzda çok eksik, hatta yok denecek kadar az. Örnek; sanat alanında bile gerici ve ilerici sanatı çözümlemekten uzak bir kitle, farkında olmadan ülkenin sanatına zarar verenlere destek oluyor, dolayısıyla bu konuda ülkede var olan yararlı çok ufak sanat gelişmeleri de süratle aşağı çekiliyor. Aslında bu olan, bütün alanlar için geçerli.

Anlamadan kabul etmenin nedeni nedir diye sorarsak, buna da en iyi cevap, at gözlüklü bir bakışla tek bir noktaya kilitlenmektir diyebiliriz. Bunun nedeni ise "biz" yerine ham ve cahil bir "ben"in öne çıkmasından kaynaklanmaktadır.

Gerici sanat zihniyetine sahip bir galeride, o güne değin ilerici görüntü veren, fakat öyle olmadığını o galeride açmış oldukları sergiden anladığım kişilerin- yanar döner kişilikli- olduğu bir toplumun, bırakın ileri gitmesini, adım atması bile olası değildir.

O nedenle sanatta ilerlemesini bilmeyen, bu sorunu çözememiş bir Türkiye, cahil ve gerici yönetenlerin elinde oyuncak olmaya devam edecektir.        


 
 
Copyright © 2005-2013 ozkaneroglu.com - Sitenin yayın hakları Özkan Eroğlu’na aittir. Kaynak göstermek şartı ile alıntı yapılabilir.