adidas tubular adidas yeezy adidas gazelle adidas schuhe new balance nike air force adidas zx flux nike air max 90 asics schuhe nike air max adidas nmd adidas superstar converse schuhe nike air max thea adidas stan smith nike air max 2016 nike huarache adidas ultra boost nike free

Özkan Eroğlu
 
Ana Sayfa  |  Özgeçmiş ve Faaliyetler  |  Yazılar  |  Duyurular  |  İletişim
 
  GÖZ VE AKLINIZI İYİ VE EN ÖNEMLİSİ DOĞRU KULLANIN..!

Bu ülkede Batıya teslim oluşun adım adım başlamasıyla birlikte ister kabul edin ister etmeyin kendini eğitimli gören, zanneden bir kesim, eğitimsiz kesim üzerinde büyük etki alanı oluşturmuş ve o kimseleri zaman zaman yok saymış ve hatta ezmeye de yeltenmiştir. Yarım asırlık hayatımın son 30-35 yılında böyle çok örnek gördüm.

Şimdi o eğitimsiz kabul edilen, sözde kendini eğitimli sanan kesim tarafından dışlanan kimseler, son 16 yıldır ama öyle ama böyle kendisine değer verdiğini zannettiği mevcut hükümetin yanında duruyorlar doğal bir sonuç olarak. Şimdi nasıl ki kendini eğitimli zanneden kimselerin çoğunlukta olduğu kesim içinde az da olsa gerçek eğitimli varsa, karşı taraftaki eğitimsiz zümre içinde de aşırı eğitimsiz diyebileceğimiz; yobaz kafalı kimseler de var. Bunları çıkarınca matematik olarak geriye kendini eğitimli zannedenlerle, eğitimsizler kalıyor. Kaç seçimdir eğitimsizler diye yıllarca damgalanan kesimin istediği iktidarsa, ülkeyi hükümet ediyor. Şimdi de beş yıllık bir ipotek daha koydu; en ağır şartlarla. Siz misiniz kendinizi eğitim adına bir şey zannedenler, çıkamazsınız bu işin içinden, demokratik haklarınızı da kullanmazsınız siz, çünkü sadece görünümünüz eğitimli.

Gerçek eğitimliler nerede duracak peki? Onlar vatan ve milleti adına doğruları söyleyip, üretmeye devam etmeli ve karşı taraftaki eğitimsizlere yararlı olmak ve onları kazanma adına mücadele vermeye kesinlikle devam etmelidir, belki o kesimin yobaz uçlarına da etki verir; bu da bir umut. Fakat kendini eğitimli zannedenler gerçek eğitimliler için en büyük tehlikedir; unutmayın bunlar kurnazdır, gerçek eğitimlileri tanır ve onları nasıl bertaraf edeceğini iyi bilir.

İşte memlekette dönen mevzu, bu mevzudur. Bu mevzuyu başka taraflara çekmekse, zamanı boşa kullanmak demektir. Yani mesele parti, okul, şu kurum, şu kişi meselesi değil zihniyet meselesidir. Kendini gerçekten eğitimli görenler bir şeyler yapacak, yoksa bu durumdan asla çıkış yok..!

Özkan Eroğlu
10 Temmuz 2018        


 
 
Copyright © 2005-2013 ozkaneroglu.com - Sitenin yayın hakları Özkan Eroğlu’na aittir. Kaynak göstermek şartı ile alıntı yapılabilir.